Samorządowe Przedszkole w Justynowie 

Justynów
ul. Kasprzaka 18
95-020 Andrespol
tel. 042 213 21 05
e-mail: przedszkole.justynow@op.pl
www: http://www.justynow.przedszkoledladzieci.pl
dyrektor: mgr Beata Nowak

-------------------------------------------------------------------------------------------------

   Samorządowe Przedszkole w Justynowie usytuowane jest w budynku wolnostojącym, piętrowym które w latach 70-tych służyło jako dom jednorodzinny a następnie w roku 1989 uzyskano adaptację na potrzeby przedszkola. Przedszkole posiada dobrze wyposażone dwie sale zabaw i ogród przedszkolny dla 50 dzieci w wieku 3,4,5 lat. Przedszkole czynne jest od godz. 7:00 do 17:00.
Codzienne zabawy dydaktyczno  wychowawcze i opiekuńcze prowadzi wykwalifikowana kadra pedagogiczna. Leśne otoczenie sprzyja spacerom i częstemu przebywaniu dzieci na świeżym powietrzu.
Dzieci w naszym przedszkolu mają zapewnione bezpieczeństwo i fachową opiekę, zawsze panuje tu ciepła, domowa atmosfera.
Dzieci uczęszczają na zajęcia dodatkowe takie jak:
  • język angielski
  • gimnastyka korekcyjna
  • rytmika
   Przebywając w otoczeniu pięknych terenów leśnych nie może naszym dzieciom zabraknąć bezpośredniego kontaktu z przyrodą, który stanowi tak bogate źródło przeżyć i wrażeń. Dlatego w naszym przedszkolu organizowane są liczne wycieczki na Ścieżkę Edukacyjno  Przyrodniczą Lasów Państwowych w Gałkowie, gdzie nauczycielki uczą dzieci zamiłowania do pielęgnowania roślin i zwierząt, wprowadzają podstawowe elementy ochrony środowiska, uwrażliwiają na piękno przyrody o każdej porze roku.

Motto przewodnie dla działań w naszym przedszkolu brzmi:
"Przez miłość i szacunek dla przyrody
do miłości i szacunku dla człowieka"

   Dlatego naszym głównym celem jest kształtowanie świadomości ekologicznej i czynnej postawy opiekuńczej wobec przyrody. Dzieci na zajęciach edukacyjnych w atmosferze radości i zabawy odkrywają tajemnice świata przyrody, rozwijają zdolności artystyczne. Prowadzą hodowlę roślin w salach i w ogrodzie, gromadzą pokarm na zimę dla ptaków i leśnych zwierząt, zbierają jesienne dary przyrody. Przedszkolaki zdobywają wiedzę oraz umiejętności, które będą potrzebne, aby sprostać wymaganiom stawianym w szkole i dorosłym życiu. Każdy dzień jest tak zorganizowany, aby zachować równowagę pomiędzy zajęciami dydaktyczno  wychowawczymi, swobodną zabawą oraz przebywaniem na świeżym powietrzu.
   Naszą coroczną tradycją są edycje konkursów wiedzy przyrodniczo  ekologicznej i patriotyczno  regionalnej dla dzieci z przedszkoli z terenu Gminy Andrespol, rodzinne konkursy plastyczne o tematyce jesiennej i ekologicznej, zimowe akcje "Dokarmiamy leśne zwierzęta", Rodzinne Majówki w lesie oraz happeningi organizowane podczas "Święta Ziemi" z szyciem i malowaniem toreb ekologicznych.
Dbając o zdrowie emocjonalne naszych wychowanków prowadzimy zajęcia adaptacyjne dla dzieci nowoprzyjętych do przedszkola i ich rodziców.

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej
Kontakt

Urząd Gminy Andrespol
ul. Rokicińska 126
95-020 Andrespol

tel. 42 213 24 40
fax. 42 213 24 40 wew. 834
e-mail: ug@andrespol.pl
Facebook
500 plus

ePuap
GZZK
ePuap

ePuap
Gminna Karta Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny
Karta Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny
Detektor burzowy

Dautor: Sebastien D'ARCO, animacja:Koba-chan
Kluby sportowe
Zielona Linia


® Urząd Gminy Andrespol 2010