Komunikacja gminnaRozkłady jazdy

 

 

Uwaga pasażerowie korzystający z gminnej komunikacji autobusowej na liniach do Janówki i Bedonia


Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, iż omyłkowo został umieszczony na stronach Gminy Andrespol w portalu społecznościowym rozkład jazdy linii nr 202, nie uwzględniający wjazdów do Kraszewa. Dziękujemy za zwrócenie uwagi i jednocześnie oczekujemy dalszych opinii w odniesieniu do planowanych zmian.

 

---------------------------


 

W związku z koniecznością zawarcia nowych umów z przewoźnikami na obsługę linii do Bedonia i Janówki, zwracamy się do pasażerów komunikacji gminnej z prośbą o zajęcie stanowiska, co do dalszego funkcjonowania tych linii.

 

Mogą one kursować  przy zachowaniu dotychczasowych tras i obowiązujących systemów biletowych lub mogą zostać zastąpione liniami „podmiejskimi” z łódzkimi biletami jednorazowymi i okresowymi. Równocześnie mamy zapewnienie ze strony ŁKA, że od kwietnia br. obniżone zostaną ceny biletów kolejowych i aglomeracyjnych dla pasażerów wsiadających na przystankach Bedoń i Justynów oraz zwiększona zostanie częstotliwość kursowania pociągów na linii Łódź Fabryczna -  Koluszki.

 

Ujemną stroną uruchomienia linii 201 i 202 jest  skrócenie ich tras do krańcówki przy ul. Puszkina, przy czym zatrzymywałyby się one na wspólnym dla tramwajów i autobusów przystanku na ul. Rokicińskiej na Widzewie.

 

Poniżej załączamy propozycje rozkładów jazdy tych linii, uwzględniając uwagi nadesłane przez mieszkańców. W związku z planowanymi pracami na ulicy Rokicińskiej, przewidują one wydłużony czas przejazdu oraz wcześniejsze odjazdy z Bedonia i Janówki w godzinach porannych. W przypadku „pozostawienia” obecnych linii komunikacyjnych zmiany takie również będą konieczne.

Oczekujemy od Państwa informacji o preferowanych przez Państwa rozwiązaniach.

 

Z uwagi na to, iż prawie wszystkie nadesłane dotychczas krytyczne uwagi zgłaszali pasażerowie linii Janówka – Łódź informujemy, że możliwe jest pozostawienie dotychczasowej linii Janówka – Wydawnicza, a zmiany dotyczyć mogą np. wprowadzenia linii 201 do Bedonia.

 

Prosimy o opinie na adres: komunikacja@andrespol.pl lub pod nr 42 2132440 w. 853


Propozycja rozkładu 201

Propozycja rozkładu 202


BIP

Biuletyn Informacji Publicznej
Kontakt

Urząd Gminy Andrespol
ul. Rokicińska 126
95-020 Andrespol

tel. 42 213 24 40
fax. 42 213 24 40 wew. 834
e-mail: ug@andrespol.pl
Facebook
500 plus

ePuap
GZZK
ePuap

ePuap
Karta Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny
Detektor burzowy

Dautor: Sebastien D'ARCO, animacja:Koba-chan
Kluby sportowe
Zielona Linia


® Urząd Gminy Andrespol 2010